15 stycznia 2018

15 grudnia odbyły się w najmłodszej grupie przedszkolnej zajęcia otwarte dla rodziców pt. „W świątecznym nastroju”. Głównymi celami zajęć było wywołanie radosnego nastroju spowodowanego zbliżającymi się świętami   i obecnością bliskich osób, wzmacnianie wzajemnych relacji w rodzinie oraz integrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli. Zajęcia te były również okazją dla rodziców do uzyskania informacji jak ich dziecko radzi sobie w grupie rówieśniczej i jak pracuje w trakcie zajęć organizowanych przez nauczyciela.

Na początku zajęć wszyscy uczestnicy przywitali się w sposób charakterystyczny dla wymienionego przez nauczyciela kraju. Następnie dzieci zaprosiły rodziców do inscenizacji ruchowej piosenki „Misie szare” z wykorzystaniem maskotek. Aktywnie uczestniczyli również w opowieści ruchowej „Bajka o Świętym Mikołaju”      i odgadywali zagadki. Później przedszkolaki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności w zabawie matematycznej „Ubieramy choinkę”. Dzieci zaśpiewały rodzicom kilka świątecznych piosenek , które wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Najwięcej radości wywołała wspólna zabawa z wykorzystaniem chusty animacyjnej i papierowych śnieżynek. Po aktywności ruchowej przyszedł czas na zabawę relaksacyjną „Zimowy masażyk”. Pod koniec zajęć czekała na dzieci niespodzianka – ozdabianie pierniczków i słodki poczęstunek. Wszyscy z ochotą zabrali się do pracy, której towarzyszyły melodie kolęd. Rodzice mogli zapoznać się z przygotowanym dla nich kącikiem zawierającym porady dotyczące wychowania, broszurkę pt. „Pozytywna dyscyplina” wraz z proponowaną literaturą.

Pierniczki wyszły wspaniałe! Niektóre dzieci postanowiły zostawić kilka pierników w przedszkolu, by podzielić się nimi z innymi. Zostały one spakowane i wraz ze świątecznymi życzeniami podarowane osobom współpracującym z naszą szkołą. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w świątecznych zajęciach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *